Wella Professionals LuxeOil Reconstructive Elixir

LuxeOil to eliksir odbudowujący do włosów od marki Wella Professionals. To specjalna formuła olejowo-silikonowa, która działa ochronnie i wzmacniająco bezpośrednio we wnętrzu włosa. Skupia się na ochronie i wsparciu produkcji keratyny, naturalnego budulca włosa.wella-professionals-luxeoil

O jak oleje i inne składniki

Formuła Wella Professionals zawiera cztery oleje o cennych właściwościach, niestety jest ich niewielka ilość w porównaniu z innymi substancjami. Oleje do włosów, o które wzbogacono LuxeOil to: olej arganowy idealny do włosów zniszczonych, olej jojoba o świetnej wchłanialności, olej ze słodkich migdałów świetnie nawilżający włosy oraz olej kameliowy, który pozyskuje się z wiecznie zielonych drzew herbacianych. Te oleje stanowią razem idealny kwartet dla włosów wysokoporowatych, o ile ich działania nie zaburzają inne substancje.

Niestety LuxeOil Reconstructive Elixir dużo więcej niż olejów ma sztucznych substancji. Wśród nich silikony, na szczęście lotne lub zmywalne i nieszkodliwe dla włosów. Największe zastrzeżenia w składzie budzi jednak etanol, bardzo szkodliwy alkohol o właściwościach mocno drażniących.

Może być przyczyną silnych podrażnień i przesuszania włosów.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Wella LuxeOil Reconstructive Elixir to olejek do włosów o dwóch podstawowych właściwościach: odżywczych i wygładzających. Myślą przewodnią przy tworzeniu tego oleju było opracowanie formuły, która ochroni naturalne, delikatne białka budującego nasze włosy, czyli keratynę. Udało się to osiągnąć. Główne zadanie LuxeOil to kompleksowa ochrona struktury włosów i działanie wzmacniające od wewnątrz. Dopiero to przekłada się na dalsze efekty.

LuxeOil Reconstructive Elixir wygładza włosy na tyle dobrze, że stają się nawet do dziesięciu razy bardziej aksamitne. Odzyskują zdrowie i elastyczność, a olejek nadaje im jedwabistej gładkości natychmiastowo po użyciu. To sprawia, że dużo łatwiej je rozczesać i stylizować, bo nie są szorstkie i sztywne. Olejek do włosów Wella LuxeOil upiększa i poprawia kondycję, choć stosowany w nadmiarze może przynieść niestety odwrotne skutki.

E jak elementarz aplikacji

Największy problem olejku Wella Professionals LuxeOil Reconstructive Elixir to fakt, że nie nadaje się do olejowania włosów. Na pewno nie poleca się nakładania go tuż przy skórze i pozostawiania na włosach przez noc. LuxeOil należy nakładać mniej więcej od wysokości uszu w dół, zwłaszcza na końcówki. Najlepiej, aby włosy były wilgotne, bo olejek ma za zadanie ułatwić ich późniejszą stylizację np. modelowanie, suszenie. Wygodna pompka ułatwia dozowanie produktu, a formuła lekkiego i rzadkiego olejku wchłania się natychmiastowo.

J jak jeszcze kilka informacji

Cena tego olejku do jeden z ważniejszych plusów. Kosztuje nawet kilka razy mniej niż inne produkty do pielęgnacji włosów zniszczonych, które bazują na olejach. Szklana butelka kryje w sobie bezbarwny kosmetyk o średniej gęstości. Niestety opakowanie nie jest zbyt poręczne. Bardzo łatwo o wyślizgnięcie się go z dłoni, które pobrudzone olejkiem są satynowo miękkie i śliskie. Słodki zapach nie jest co prawda bardzo intensywny i nie zostaje na włosach, ale fanom delikatnym aromatów nie przypadnie do gustu.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Etanol, bardzo szkodliwy i wysuszający alkohol w składzie.
  • Większa ilość sztucznych substancji niż olejów.
  • Śliska, nieporęczna butelka ze szkła.
  • Słodki, duszą i ulatniający się szybko zapach.
  • W nadmiarze może przesuszać i napuszać włosy.