Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe Moringa Immortel

Zielona wersja Elixir Ultime Oleo-Complexe to olejek do włosów zniszczonych wzbogacony o ekstrakt z nasion długowiecznego drzewa. Ta długowieczność przekłada się na włosy, którym olejek Kerastase Moringa Immortel zapewnia dogłębną i wielowymiarową regenerację.kerastase-elixir-ultime-oleo-complexe-moringa-immortel

O jak oleje i inne składniki

Olejek do włosów zniszczonych z serii Kerastase Elixir Ultime to połączenie aż pięciu naturalnych olejów roślinnych. Najważniejszy, bo wymieniony już w nazwie, jest olejek z nasion moringi olejodajnej. To indyjskie drzewo nazywane jest cudownym, bo ma cenne właściwości lecznicze i zapewnia długowieczność. Inne orientalne olejki w Elixir Ultime Replenishing Beautifying Scented Oil to olejek kameliowy oraz bardzo cenny olej pracaxi z nasion amazońskiego drzewa.

Oleo-Complexe Moringa Immortel wzbogacony został również o dwa dość popularne składniki: olej kukurydziany typowy dla produktów z serii Elixir Ultime oraz olej arganowy o dużej zawartości kwasów omega-3, omega-6 oraz omega-9. To idealny olej do włosów wysokoporowatych. Niestety kompleks naturalnych olejów zaburza zły alkohol, który może wysuszać włosy i podrażniać skórę głowy. Jest go w tym produkcie dość dużo.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Właściwości lecznicze zielonego Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe zaczerpnięto z trzech najważniejszych w tym kompleksie olejków: arganowego, pracaxi i moringa. Taka formuła Oleo-Complexe Moringa Immortel to klucz do skutecznej pielęgnacji włosów zniszczonych. Olejek zapewnia regenerację, odpowiedni poziom nawilżenia i wzmocnienie włosów od wewnątrz. Pasma odzyskują dawne zdrowie w ciągu kilku tygodni regularnego stosowania.

Regeneracja wiąże się również z działaniem upiększającym. Włosy w odpowiedniej kondycji są dużo bardziej błyszczące, jedwabiście miękkie i bardziej elastyczne. Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe Moringa Immortel świetnie przygotowuje je np. do codziennej stylizacji.

Niestety zawartość złych alkoholi krótkołańcuchowych może powodować podrażnienia i wysuszać, jeśli produktu użyjemy nieodpowiednio lub w zbyt dużej ilości.

E jak elementarz aplikacji

Kerastase Elixir Ultime Replenishing Beautifying Scented Oil to olejek do włosów, który można stosować przynajmniej na kilka sposobów. Aplikację w każdym przypadku ułatwia pompka. Średnio 1-2 takie porcje można nałożyć przed myciem włosów dla głębokiego odżywienia. Ważny jest przy tym masaż skóry. Oleo-Complexe Moringa Immortel można nałożyć też na wilgotne włosy np. przed suszeniem albo całkiem suche dla zwiększenia połysku i utrwalenia fryzury. Niestety olej, mimo bardzo wodnistej formuły, może działać na włosy niekorzystnie w zbyt dużej ilości i powodować np. puszenie, wysuszanie i matowienie.

J jak jeszcze kilka informacji

Jak na tak znaną markę i niezbyt niską cenę Replenishing Beautifying Scented Oil z serii Elixir Ultime jest naprawdę niedopracowany. Skład pozostawia wiele do życzenia, a niepotrzebne zupełnie składniki zaburzają działanie regeneracyjne olejku. Wysoka cena nie jest podyktowana nawet opakowaniem. Plastikowa butelka z pompką w kolorze zielonym jest typowa dla produktów Kerastase Elixir Ultime, ale na pewno nie sprawia wrażenia luksusowej. Podobnie średnio ładny zapach z wyczuwalnymi nutami alkoholu.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Dość wysoka cena nieadekwatna do jakości produktu.
  • Złe alkohole zaburzające działanie w składzie.
  • Możliwe podrażnienia, wysuszanie lub napuszanie włosów.
  • Niezbyt eleganckie, plastikowe opakowanie.
  • Średnio przyjemny zapach z nutami alkoholu.