Pielęgnacja włosów – najczęściej zadawane pytania 

Włosy to temat rzeka. My, kobiety lubimy o nich rozmawiać, ale wciąż jeszcze nie znamy odpowiedzi na wiele ważnych pytań dotyczących pielęgnacji. Czasami słyszymy różne opinie na jeden temat. Jak się w tym odnaleźć? My wiemy, na jakie pytania bezwzględnie powinnaś znać odpowiedź. Poznaj najważniejsze pytania o włosy. Wkrocz na wyższy level w ich pielęgnacji.

wlosy - jak dbac

Czy tłuste włosy można nawilżać?

Tłuste włosy należy nawilżać zawsze, ponieważ nadmiar sebum często wynika z przesuszonej skóry głowy. Dlatego myj włosy delikatnym i nawilżającym szamponem oraz często zraszaj je nawilżająca odżywką bez spłukiwania. Pamiętaj, by omijać skórę głowy.

Czy olejek rycynowy przyspiesza wzrost włosów?

Olejek rycynowy to jeden z najaktywniejszych w tek dziedzinie. Choć niemal każdy olejek do olejowania włosów ma wpływ na ich nieco szybszy i zdrowy wzrost, to właśnie olej rycynowy uważany jest za mistrza, który znacznie przyspiesza wzrost włosów. Stosuj go regularnie nie tylko a skórę głowy, ale także np. na brwi, by je odżywić i wzmocnić. Olejek rycynowy dba także o kolor włosów i zapobiega ich blaknięciu.

Szampon z alkoholem jest dobry dla tłustej skóry głowy?

Szampon z alkoholem typu alkohol denat nie jest dobry dla żadnej skóry głowy. Pogląd, ze tłuste włosy należy przesuszyć alkoholem, jest błędny. Nadmierne przesuszenie powoduje, że włosy próbują odzyskać równowagę wodno -lipidową i przetłuszczają się jeszcze mocniej. Tworzy się błędne koło pielęgnacji. Unikaj produktów do włosów i skóry z ciężkimi, krótkołańcuchowymi alkoholami. Nie są dobre dla włosów, a poprawa ich wyglądu jest jedynie doraźna.

Czy można olejować grube i ciężkie włosy?

Grube i ciężkie włosy bardzo łatwo przeciążyć jeszcze mocniej, wystarczy nieodpowiednia pielęgnacja i stają się oklapnięte, bez objętości, a często takze tłuste.
Okazuje się, ze nawet ta,kie włosy mają sojusznika w postaci matki natury. Istnieje grupa naturalnych olejków, stworzona dla włosów ciężkich i oklapniętych. Należy do nich olej kokosowy, masło shea i babassu, olejek rycynowy. Jeśli szukasz dobrej mieszanki do takich włosów, szukaj olejku do włosów niskoporowatych. Olejowanie ciężkich włosów odpowiednimi olejkami da im dużo dobrego: olejki mogą sprawić, że włos jest uniesiony u nasady, lekki i pełen witalności.

Czy po olejowaniu włosów nakładać odżywkę?

Jeśli Twoje włosy są mocno suche i zniszczone – mozesz nałożyć odzywkę po spłukaniu olejku i umyciu włosóœ – odzywka domknie łuski włosów i ułatwi rozczesywanie, pielęgnację, poprawi ich kondycję.

Jeśli jednak masz włosy normalne lub z  tendencją do przetłuszczania – wystarczy, że nałożysz na nie olejek i spłuczesz go po skończonej kuracji, oraz umyjesz po prostu włosy. Olej znacznie je odżywi i nie ma potrzeby ich dociążać dodatkową  pielęgnacją.

Dlaczego należy oczyszczać skórę głowy?

To ważny element pielęgnacji. Skóra głowy (niezależnie od jej rodzaju i kondycji) gromadzi zanieczyszczenia i toksyny. Zalegają na niej resztki kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Szampon do włosów może nie dać sobie rady z prawidłowym oczyszczeniem, dlatego 2 razy w miesiącu zastosuj szampon micelarny, oczyszczający, detoksykujący lub zrób trychologiczny peeling skóry głowy.