Redken Diamond Oil Shatterproof Shine Intense

Olejek do włosów zniszczonych Redken Diamond Oil w wersji czarnej to kwintesencja pielęgnacji nastawionej na intensywną regenerację. Już w samej nazwie dostajemy sugestię, że ten kosmetyk jest idealny do przypadków, w których konieczna jest gruntowna odbudowa.
redken-diamond-oil-shatterproof-shine-intense

O jak oleje i inne składniki

Redken Diamond Oil Shatterproof Shine Intense ma bardzo dużo naturalnych olejów w składzie. Jest ich aż siedem, co jest dość rozsądną ilością jak na produkt o tak wysokiej cenie. Skład rozpoczyna się olejem słonecznikowym oraz oliwą z oliwek europejskich. To dwa najpopularniejsze oleje, które świetnie sprawdzają się niemal na każdych włosach. Dalej cudowny olejek jojoba i olej kokosowy, który Redken mogło sobie darować (jest bardzo tani i bardziej odpowiada włosom niskoporowatym).

Następnie ciekawostka, czyli olej z lnianki tj. lnicznika siewnego, rośliny oleistej zawierającej aż 45% kwasów tłuszczowych omega-3. To olej, który idealnie wpasowuje się w strukturę zniszczonych włosów o wysokiej porowatości. Pod koniec dwa dodatkowe składniki: olej kolendrowy oraz olej morelowy. Wszystko to przeplecione kilkoma emolientami, które tworzą na włosach warstwę ochronną i zapobiegają utracie wody oraz cennych składników odżywczych.

To formuła wolna od silikonów i innych potencjalnie szkodliwych substancji.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Jak działa Redken Diamond Oil Shatterproof Shine Intense? Intensywnie i źródłowo. Oleje do włosów Redken z serii Diamond Oil świetnie przenikają w głąb włosów i bez problemu kierują się nawet do najgłębszych warstw. Dzięki temu regeneracja zaczyna się od środka. Włosy zostają wzmocnione i uelastycznione. Diamond Oil Shatterproof Shine Intense uszczelnia również zewnętrzną powłokę włosa, co zapobiega m.in. puszeniu się i ochrania przed uszkodzeniami.

Wewnętrzna odnowa komórkowa to jedno. Siedem naturalnych olejów pracuje w tym kosmetyku również na poprawę wyglądu włosów. Zdrowe włosy są miękkie, lśniące i zdecydowanie lepiej się układają. Diamond Oil Shatterproof Intense dodaje włosom trójwymiarowego blasku i uelastycznia. Piękniejsze i dużo łatwiejsze do układania włosy to właśnie rezultat, jaki daje olej Redken.

E jak elementarz aplikacji

Diamond Oil Shatterproof Shine Intense kosztuje dużo, co widać nawet po aplikatorze. Dozownik to czarna, bardzo precyzyjna pipeta. W odróżnieniu od standardowych kroplomierzy ten obsługuje się przyciskiem. Bez problemu da się nabrać 2-3 krople, bo tyle potrzeba do jednej aplikacji. Redken Diamond Oil nakłada się na suche lub wilgotne włosy od połowy długości w dół. Warto koncentrować się na końcówkach. Niestety olej nie nadaje się do olejowania skóry głowy. Za to na suche włosy można nakładać go bez ograniczeń.

J jak jeszcze kilka informacji

Niestety Redken Diamond Oil Shatterproof Shine Intense kosztuje bardzo dużo. To jeden z najdroższych olejów do włosów, jakie dostępne są na rynku. Wcale nie oferuje w tej cenie nic specjalnego. Prezentuje się bardzo elegancko. Czarny, szklany i bardzo solidny flakonik o nieregularnym kształcie prawdopodobnie winduje cenę w górę. Niestety za taką kwotę oczekuje się dużo więcej niż tylko opakowania. Nawet zapach nie należy do najprzyjemniejszych.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Bardzo wysoka cena nieadekwatna do oferowanego działania.
  • Nieporęczny flakonik z ciężkiego, grubego szkła.
  • Tani i nieodpowiedni dla włosów wysokoporowatych olej kokosowy w składzie.
  • Formuła nienadająca się do olejowania skóry głowy.
  • Zbyt intensywny, duszący i nieprzyjemny dla nosa zapach.