Garnier Fructis Oil Repair 3 Mgiełka Olejkowa

Mgiełka Olejkowa od Garnier Fructis to połączenie działania trzech odżywczych olejków do włosów, które dają włosom świeżość i zdrowie. Olejek zawiera kompleks 3M (oleje: morelowy, mango i migdałowy), które mają idealnie pasować włosom zniszczonym, suchym i łamliwym.garnier-fructis-oil-repair-3-mgielka-olejkowa

O jak oleje i inne składniki

Z nazwy łatwo można wywnioskować, że Mgiełka Olejkowa Oil Repair 3 w swoim składzie ma trzy oleje. Rzeczywiście jest ich dokładnie tyle. Jako pierwszy olej z mango (właściwie masło), który regeneruje, zmiękcza i ochrania przed promieniowaniem UV. Tuż za nim olej ze słodkich migdałów dobrze znany z kosmetyków do włosów. Ostatni jest olej z pestek moreli, który jest źródłem witaminy B17 o świetnym działaniu odbudowującym. Na tym koniec olejów w składzie.

Znaczna część składu Mgiełki Olejkowej Garnier Fructis Oil Repair 3 to niestety sztuczne substancje, które mają w teorii poprawić działanie kosmetyku. Skupienie na olejkach wyszłoby marce zapewne dużo lepiej niż dwa złe i szkodliwe alkohole w dużych ilościach.

Pozostałe silikony, substancje zmiękczające i konserwanty też są niepotrzebne, ale największą szkodę włosom mogą wyrządzić wysuszające i podrażniające alkohole.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Mgiełka Olejkowa od Garnier Fructis została stworzona specjalnie z myślą o intensywnym odżywianiu włosów zniszczonych, suchych i łamliwych. Nada się też do tych wyraźnie osłabionych np. po koloryzacji lub trwałej. Ma natychmiastowo zapewniać miękkość i sprężystość już po jednej aplikacji. Jak przystało na mgiełkę to bardzo lekki produkt, który tę lekkość i witalność przekazuje włosom. Ich wygląd diametralnie zmienia się, są bardziej błyszczące i łatwiej się rozczesują.

Olejek w sprayu Garnier Oil Repair 3 to produkt do codziennej pielęgnacji. W założeniu ma regenerować włosy zniszczone i przywracać im dawny blask. Mikroskopijne cząsteczki z trzech olejów owocowych przenikają do wnętrza włosów i pielęgnują je nie tylko od zewnątrz. Lśniące, miękkie, sprężyste i przede wszystkim zdrowe włosy to efekt regularnego stosowania Mgiełki Olejkowej Garnier. Oczywiście, o ile pełna alkoholi formuła nie podrażni i nie wysuszy włosów.

E jak elementarz aplikacji

Największa zaleta tego produktu to bardzo łatwy sposób aplikacji. Marka Garnier zadbała o to, żeby na olejowanie włosów nie trzeba było poświęcać dużo czasu. Tak właściwie Mgiełka Olejkowa nie nadaje się do olejowania, ale nawet zwykła pielęgnacja i ochrona włosów jest z nią bardzo łatwa. Forma sprayu sprawia, że olejek szybko rozpyla się na włosy. Można stosować go dwojako: przed szczotkowaniem włosów, aby je odżywić i ułatwić układanie albo w trakcie dnia na suche włosy, żeby dodać im blasku i delikatności. Taki sposób aplikacji podnosi również wydajność oleju i sprawia, że lekka mgiełka bardzo szybko wchłania się we włosy pozostawiając tylko zapach.

J jak jeszcze kilka informacji

Mgiełka Olejkowa Garnier Fructis Oil Repair 3 to jeden z gorszych produktów pielęgnacyjnych. Co prawda jest tani, ale jego jakość nie zachwyca. Sporo szkodliwych alkoholi w składzie i bardzo słaby design (pomarańczowo-niebieska puszka ze sprayem podobna do tych w dezodorantach) nie są warte nawet takich pieniędzy. Przekonujący do zakupu mógłby być co najwyżej sposób aplikacji i bardzo przyjemny aromat. Mgiełka Olejkowa pachnie bardzo świeżo, owocowo i wiosennie, a zapach utrzymuje się na włosach bardzo długo.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Dwa bardzo szkodliwe alkohole w składzie.
  • Bardzo mało olejów naturalnych.
  • Słabe działanie regenerujące na włosy.
  • Możliwość wysuszania i sklejania włosów.
  • Bardzo nieeleganckie i niewygodne opakowanie.