Alterna Caviar Treatment Omega+ Nourishing Oil

Olejowa kuracja nawilżająca i odżywiająca Caviar Anti-Aging Omega+ Nourishing Oil od marki Alterna to kompleksowy sposób na odmłodzenie włosów. Połączenie kawioru, witamin i ekstraktów roślinnych sprawia, że zniszczone włosy szybko odzyskują zdrowie.alterna-caviar-treatment-omega-nourishing-oil

O jak oleje i inne składniki

Alterna Caviar Omega+ Nourishing Oil bazuje na innowacyjnych technologiach. Po pierwsze olejek dostarcza włosom enzymy niezbędne do łatwiejszego przyswajania składników odżywczych. Po drugie opiera się na Age-Control Complex, który jest skoncentrowaniem najlepszych substancji dla odmłodzenia włosów. Ta technologia łączy w sobie m.in. ekstrakt z kawioru o bardzo dużej zawartości kwasów omega-3, witaminę C o właściwościach antyoksydacyjnych oraz wyciąg z alg morskich, które powstrzymują widoczne oznaki starzenia włosów.

Alterna Caviar Treatment Oil to również olej abisyński, którego 50% zawartości stanowi kwas erukowy należący co grupy omega-9, a także olej z pestek słonecznika. Produkt nie zawiera alkoholi i substancji szkodliwych. Kilka silikonów w składzie to substancje lotne lub łatwe do usunięcia delikatnym szamponem.

Formułę wzbogacono również o drożdżowe wyciągi o dużej zawartości niezbędnych minerałów: magnezu, cynku, miedzi, krzemu i żelaza.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Działanie olejku do włosów Alterna Caviar Treatment opiera się przede wszystkim na nawilżeniu i odżywieniu. To dwie kluczowe właściwości tego kosmetyku, które przekładają się na ogólne wsparcie włosów zniszczonych. Połączenie kwasów tłuszczowych, fosfolipidów, aminokwasów i witamin sprawia, że Caviar Omega+ Nourishing Oil wygładza łuski włosów, co zapewnia kontrolę nad ich poziomem nawilżenia i wpływa na jedwabistą miękkość.

Nawodnienie, uzupełnienie niedoborów składników odżywczych, przywrócenie witalności, elastyczności i wzmocnienie jest możliwe dzięki olejkowi do włosów Alterna Caviar Anti-Aging Omega+. Procesy starzenia się włosów zostają spowolnione, a włosy odzyskują swój dawny, młodzieńczy blask. Są również chronione przed szkodliwym promieniowaniem UV.

E jak elementarz aplikacji

Olej do włosów Alterna Caviar Anti-Aging jest niewielki, bo niewiele potrzeba go na włosy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Jego skoncentrowaną formułę dozuje się wygodną pipetą. Sposób aplikacji niewiele różni się od innych olejków dostępnych na rynku. Caviar Omega+ Nourishing Oil nie wymaga spłukiwania, co jest niewątpliwą zaletą. Niewielką ilość należy nałożyć na suche lub lekko wilgotne włosy. Najlepiej zrobić to tuż przed stylizacją. Olejek do włosów Alterna wchłania się dobrze i poprawia stan włosów od wewnątrz.

J jak jeszcze kilka informacji

Standardowa pojemność Alterna Caviar Omega+ Nourishing Oil to tylko 50 ml. To sprawia, że z pozoru średnia cena tego produktu okazuje się bardzo wysoka. Za ten olejek zapłacimy dużo, choć wcale na tyle nie wygląda. Fioletowa buteleczka jest mała, wykonana ze szkła i idealnie mieści się w dłoni. Olejek Alterna Caviar Anti-Aging ma niesamowicie świeży zapach przypominający aromat powietrza świeżo po deszczu. To znacząco uprzyjemnia korzystanie z tego kosmetyku.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Bardzo mała pojemność w bardzo wysokiej cenie.
  • Formuła przeznaczona tylko do włosów, nie do skóry głowy.
  • Kilka lekkich, ale nadal mogących działać komedogennie, silikonów.
  • Niewiele naturalnych olejów w składzie.