Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair Daily Oil-Elixir

Olejek do włosów Gliss Kur Daily Oil-Elixir zawiera dwa najlepszej jakości naturalne olejki pielęgnacyjne, dzięki którym włosy nabierają blasku i miękkości. Wyjątkowa formuła produktu sprawia, że działa on skutecznie na włosy bardzo zniszczone i suche.schwarzkopf-gliss-kur-hair-repair-daily-oil-elixir

O jak oleje i inne składniki

Skład olejku do włosów Gliss Kur Daily Oil-Elixir nie jest długi, co można uznać za plus. Wśród kilkunastu składników mamy tylko dwa oleje. Jako pierwszy olej z nasion słonecznika, który świetnie kontroluje i uzupełnia poziom nawilżenia włosów. Również dzięki niemu Daily Oil-Elixir dodaje włosom blasku. Drugi olej w składzie to olej arganowy znany świetnie jako najlepszy ratunek dla włosów wysokoporowatych. Ma silne właściwości regeneracyjne.

Niestety Gliss Kur Daily Oil-Elixir nie bazuje tylko na olejach, co było wskazane w przypadku bardzo wrażliwych włosów. W składzie dominują lekkie silikony, które można zmyć lekkim szamponem. Największą szkodę dla włosów może wyrządzić jednak alkohol benzylowy, czyli jeden ze złych alkoholi, bardzo szkodliwych dla włosów.

To on może powodować puszenie się włosów i wysuszanie ich w trakcie korzystania ze Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair Daily Oil-Elixir.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Eliksir z pielęgnującymi olejkami Gliss Kur to produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji włosów zniszczonych i przesuszonych. Olejek do włosów zapewnia im niewidzialną ochronę i poprawia ich wygląd. Składniki aktywne wnikają do wnętrza włosa, wzmacniają go i odżywiają. Główne zadanie Schwarzkopf Daily Oil-Elixir to kompleksowa ochrona włosów przed kolejnymi uszkodzeniami. Niestety produkt nie jest w stanie samodzielnie zregenerować kosmyków.

Aplikowanie Gliss Kur Hair Repair to dużo lepszy sposób na poprawę wyglądu włosów niż naprawdę zniszczeń. Ułatwia rozczesywanie, zapobiega splątywaniu się włosów i pomaga w stylizacji. Dobrze chronione włosy prezentują się lepiej, są bardziej błyszczące i miękkie. Oczywiście o ile nie przedobrzymy z ilością kosmetyku, który ze względu na alkohole w składzie może pogłębić rozchylenie łusek włosów, napuszyć włosy i mocno je wysuszyć.

E jak elementarz aplikacji

Nakładanie olejku ułatwia wygodna pompka. Wystarczą 1-2 porcje, aby pokryć włosy od połowy długości po końcówki. Gliss Kur Daily Oil-Elixir nie nadaje się do olejowania głowy i nie należy nakładać go u nasady włosów. Producent zaleca trzy sposoby aplikacji, od których uzależnione są efekty. Olejek nałożony na włosy przed ich umyciem zapewnia im dogłębne odżywienie. Zaaplikowany po myciu na wilgotne pasma nadaje im miękkości i ułatwia rozczesywanie. Natomiast na włosach całkowicie suchych dyscyplinuje je, nabłyszcza i ochrania.

J jak jeszcze kilka informacji

Schwarzkopf Gliss Kur Daily Oil-Elixir to bardzo zwyczajny olejek, który możemy kupić w każdej drogerii. Nie zachwyca designem. Malutka buteleczka wykonana jest z gorszej jakości plastiku. Choć trzeba przyznać, że dobrze leży w dłoni. Olejek do włosów zniszczonych Schwarzkopf jest dość gęsty i pachnie bardzo miodowo. Ten słodki zapach średnio nadaje się na włosy, a bardzo gęsta formuła może zbyt natłuszczać kosmyki ze względu na słabą wchłanialność.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Szkodliwe dla włosów alkohole w składzie.
  • Tylko dwa naturalne olejki w całym produkcie.
  • Bardzo gęsta formuła, która może obciążać włosy.
  • Brak wyraźnego działania i regeneracji.
  • Bardzo słodki i duszący, miodowy zapach.
  • Nie nadaje się do olejowania skóry głowy.
  • Plastikowe opakowanie o niskiej jakości.