Moroccanoil Treatment Original Hair Oil

Moroccanoil Treatment to uniwersalny zabieg dla każdego rodzaju włosów, który działa odżywczo i ułatwia stylizację. Uznany za najlepszy olej arganowy na świecie plasuje się na pierwszym miejscu wśród produktów do pielęgnacji i regeneracji włosów, bo świetnie odbudowuje ich strukturę.moroccanoil-treatment-original-hair-oil

O jak oleje i inne składniki

Marokański olejek rzeczywiście stanowi bazę dla Moroccanoil Treatment Original. Niestety olej arganowy bogaty w kwasy tłuszczowe wielonienasycone (linolowy i oleinowy – idealne do włosów wysokoporowatych) występuje tuż obok dwóch silikonów. Całe szczęście tych lekkich i łatwych do zmycia zwykłym szamponem. Moroccanoil Treatment Hair Oil wzbogacono również o ekstrakt z nasion lnu, który wspiera odżywienie włosów.

Na jedynie dwie naturalne substancje w składzie olejku do włosów Moroccanoil Treatment Original przypada niemal dziesięć innych dodatków. Wśród nich benzoesan benzylu, czyli składnik kompozycji zapachowej znajdujący się na liście potencjalnych alergenów.

Po tak prestiżowym i luksusowym oleju do włosów spodziewamy się raczej bogatszej i bardziej naturalnej formuły.

L jak leczenie zniszczonych włosów

Wszystkie właściwości Moroccanoil Treatment Original pochodzą z oleju arganowego, który uznaje się za marokańskie płynne złoto. To olejek do włosów wysokoporowatych. Jego sporej wielkości cząsteczki idealnie wpasowują się w otwarte łuski i uszczelniają strukturę włosów. Olej regeneruje, wzmacnia i odżywia włosy od wewnątrz, a także spowalnia procesy ich starzenia się. Stosowanie Moroccanoil Treatment utrzymuje włosy w dobrej kondycji.

Moroccanoil Treatment Original Hair Oil nadaje również włosom miękkości, wygładza je, uelastycznia i nabłyszcza. Rozczesywanie i stylizacja są łatwiejsze, a włosy suchą się szybciej. Olej może pobudzać ich wzrost. Potencjalne alergeny w składzie prędzej jednak podrażnią skórę i zniwelują dobroczynne działanie oleju arganowego.

E jak elementarz aplikacji

Moroccanoil Original Treatment to olej do włosów, który niestety nie nadaje się do olejowania skóry głowy. Aplikację kosmetyku ułatwia pompka, która do szklanej butelki z prostym korkiem dołączona jest osobno. Ciężko stwierdzić, czy taki zabieg to wygoda. Zmiana nakrętek może być raczej uciążliwa. Olejek Moroccanoil należy nakładać na czyste i osuszone ręcznikiem włosy lub na całkiem suche pasma dla ich wygładzenia. Olej można mieszać z innymi produktami np. odżywkami lub szamponami, aby dodać im nieco właściwości z oleju arganowego.

J jak jeszcze kilka informacji

Cena olejowej kuracji Moroccanoil nie należy do najniższych. Za olejek trzeba zapłacić za dużo, nawet biorąc pod uwagę wysoką cenę naturalnego oleju arganowego. Szklana butelka z ciemnego i ciężkiego szkła ma charakterystyczny kształt, ale też nie wygląda na kosztowną. Nie można nawet powiedzieć, że jest elegancka. Po prostu ładna. Najbardziej czarujący w tym kosmetyku jest zapach. Bez sensu jednak płacić tak dużo za kosmetyk, który tylko pachnie.

Jakie wady tego produktu wymienia się najczęściej?

  • Bardzo wysoka cena w porównaniu do innych olejów.
  • Tylko jeden olej i jeden ekstrakt roślinny w składzie.
  • Składniki wpisane na listę potencjalnych alergenów.
  • Ciężka, nieporęczna butelka z ciemnego szkła.
  • Pompka dołączona do zestawu osobno.
  • Formuła uniemożliwiająca stosowanie na skórę głowy.